FFP2 respirátory

Výprodej!
Filtrační maska třídy KN - 2 ks Zobrazit větší

Filtrační maska třídy KN - 2 ks

Respirátor s certifikací KN95 GB2626-2006. Respirátor je výrobcem určen pro jednorázové použití (1x pracovní směna). Pokud je ale používán jen z preventivních důvodů, bez výskytu v zasažených oblastech, je možné jej používat opakovaně. Hygienicky baleno v pytlíku po 1 ks.

Zobrazit celý popis

Aktuálně nedostupné

19 Kč s DPH

cena za balení

Zbývá:


Respirátor ochranné třídy KN95 GB2626-2006

Respirátory KN95 se od FFP2 liší způsobem testování, přesto je však Ministerstvo zdravotnictví České republiky společně s FFP2 důrazně doporučuje jako dostatečnou a srovnatelnou ochranou před koronavirem COVID-19.

Doporučení nošení respirátorů KN95/FFP2 si můžete přečíst v USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 28. ledna 2021, které je volně ke stažení přímo z webu Vlády ČR - ZDE.

Níže citujeme bod číslo 6:

"VI. důrazně doporučuje zdržovat se v místě bydliště pouze se členy vlastní domácnosti a osobami, o které člen domácnosti pečuje, a při styku s jinými osobami používat respirátor bez výdechového ventilu třídy FFP2 nebo KN95"

Obecně, respirátory KN95 či FFP2 poskytují lepší ochranu než-li látková rouška, a respirátory FFP3 poskytují lepší ochranu než FFP2/KN95.

Návod na správné použití respirátorů

  1. Před nasazením respirátoru si pečlivě umyjte ruce antibakteriálním mýdlem nebo aplikujte antibakteriální gel, rozetřete jej a nechte zaschnout.
  2. Rozbalte respirátor a umístěte jej na obličej - dbejte přitom na to, aby maska těsně doléhala zakrývala nos včetně brady.
  3. Upravte si jej na obličeji tak, aby respirátor doléhal a těsnil.
  4. Během používání respirátoru si nesahejte na oči ani obličej (nečistoty a viry se mohou dostat do těla i přes oční sliznice, proto je vhodné masku používat v kombinaci s ochrannými brýlemi).
  5. Masku sejměte až po návratu do bezpečných prostor a dbejte na to, abyste se nedotkli přední filtrační části.
  6. Po sejmutí masku vložte do sáčku a vyhoďte do směsného odpadu.
  7. Poté si pečlivě umyjte ruce vodou a antibakteriálním mýdlem.

Nezapomeňte si přikoupit: